Egyesítő ceremónia 2. rész: gyertya ceremónia, homoköntés
Ősi időkre nyúlik vissza, ezért talán az első, ami a párok eszébe jut, mint egyesítő ceremónia, a gyertyagyújtás. Emellett az egyetlen a mai elterjedt és használatos szertartás elemek közül, ami megjelenik a templomi szertartások alkalmával is.
A pár mindkét tagja 1-1 vékonyabb égő gyertyát tart a kezében, ez szimbolizálja az eddigi külön életútjukat. Ezekkel gyújtják meg közösen az asztalon elhelyezett vastagabb gyertyát, ezt követően a kezükben lévőket elfújják. A meggyújtott gyertyával szimbolikusan összefonódik két élet, és elkezdődik a közös út. A gyertya lángja jelképezi szerelmet, az otthon melegét, és a család egységét.
Amai modern lehetőségek miatt ez a ceremónia egyre inkább háttérbe szorul, a fiatal párok gyakran választanak kültéri helyszínt az esküvői szertartáshoz, és akár egy kisebb nyári szellő is elfújhatja a közösen meggyújtott lángot.
Fentiek miatt én külső szertartáshoz az összes szépsége és hagyománya ellenére más egyesítő ceremóniát ajánlok. :)
Homoköntés ceremónia
A gyertyagyújtást követően talán a legelterjedtebb egyesítő ceremónia a homoköntés, amikor is a pár két kis üvegbe készített két színű homokot egy nagyobb üvegbe önt át, különböző formákat, csíkokat alkotva. Talán már írnom sem kell, hogy ebben az esetben a kis üvegekben lévő homok jelképezi az eddigi életutat, az összeöntött üvegcse pedig a két élet egybefonódását.
Előnye ennek a szertartásnak amellett, hogy színekben teljes mértékben az esküvői dekoráció színeihez lehet igazítani, hogy maradandó emlék készül, hiszen az üvegcsét lezárva a pár közös otthonának dísze lehet. Emellett ma már rengeteg formában megvásárolható, akár keretbe foglalva, vagy gravírozva, esetleg homokóra formában, csak a képzelet szab határokat.
Sőt, ha a párnak már van egy gyermeke, akkor akár három féle színű homokot is lehet önteni, ezzel szimbolizálva a család egységét. 💞
Schmitthoffer Tünde