Bevonulás... :)
Amikor egy kislány először gondol arra, hogy egyszer majd menyasszony lesz (mert lássuk be, minden kislány gondol arra hogy egyszer majd menyasszony lesz… 😊 ), az első kép ami előtte van, az nem az IGEN kimondása, vagy a csók, vagy az eskütétel. Hanem az a szívdobbanástól hangos pár lépés, amikor mindenki őt figyeli, karján az édesapjával. Amikor a vőlegénye szeme párás lesz -hiába is próbálja titkolni-, hiszen először látja az ő leendő feleségét a világ legtökéletesebb menyasszonya formájában. Ezekre a pillanatokra készülnek évekig, de hónapokig egészen biztosan!
Az édesapa elenged, átad, a vőlegény befogad, a menyasszony elindul… egyszerű szavak ezek, mégis hatalmas jelentőséggel bíró, érzelmileg túlcsordult percek, amikkel mindenképpen érdemes foglalkozni!
Számtalanszor hangzik el a kérdés különböző fórumokon: „Most akkor hogyan is kell bevonulni? Ki, ki után jön? Jöhet mellettem a bátyám is? Bevonulhat a vőlegény is?” A jó hír az, hogy semmit sem kell, viszont sok mindent lehet. Erről szól a következő bejegyzés.
A bevezetőben a bevonulás legklasszikusabb, angolszász formáját említettem. A vőlegény elöl vár, a menyasszony az édesapjával bevonul. A vőlegényt nézve ennek is két formája van, az egyik amikor ő várja és fogadja, üdvözli a vendégeket, akik aztán helyet foglalnak, tehát ő ebben az esetben eleve az esketés helyszínén van. A másik verzió, hogy a vendégek szépen lassan megérkeznek, helyet foglalnak, elindul a zene, és akkor érkezik meg a vőlegény az édesanyjával. Ez a legáltalánosabb. De ez nem jelenti azt, hogy ez a kötelező.
Ha a menyasszony édesapja már nem él, vagy nem tud jelen lenni az esküvőn, akkor kísérheti a menyasszonyt férfitestvér, nagybácsi, de igazából bárki, aki a szívéhez közel áll. Az sem ritka, hogyha a menyasszonynak már nem él az édesapja, akkor sem adja át ezt a helyet másnak, és ebben az esetben egyedül vonul be. Ez előfordul olyankor is, ha nem tud választani a lehetséges kísérők közt, és ez az egyetlen „sértődés mentes” megoldás. 😉 Nagyjából ugyanez érvényes a vőlegény bevonulására is.
Ma már számtalan esküvőnél előfordul, hogy a menyasszonynak, vagy vőlegénynek, vagy akár mindkettőnek van korábbi kapcsolatból nagyobbacska gyermeke, és ők a kísérők. Szerintem nagyon kedves ez a verzió is, és akár jelezheti azt is, hogy a gyermek szívesen kíséri édesanyját vagy édesapját, ezzel szimbolizálva, hogy elfogadja az ő új szerelmét.
Amennyiben a párnak már közös gyermeke van, akkor (ha a kora már alkalmassá teszi erre) hozhatja ő is a gyűrűket.
Ma már az sem ördögtől való, hogy a jegyes pár kéz a kézben vonulnak be, szinte futva, mert annyira szeretnének már házasságot kötni… 😉
Arra is van lehetőség, ha a pár szeretné, hogy legelsőként a tanúk vonuljanak be. Ez nem annyira elterjedt, de a polgári szertartás azért is jó, mert nincsenek határok, azt csak a fantázia szabja meg. Ebben az esetben azt érdemes számításba venni, hogyha bevonulnak a tanúk… majd a gyűrű vivő… majd a koszorúslányok több sorban… akkor a vőlegényre és menyasszonyra (akik az én olvasatomban az abszolút főszereplők) már kevesebb figyelem fog maradni, kevésbé lesz „ütős”.
De mikor és hogyan vonuljanak a koszorúslányok? Szirom szóró kislány? Gyűrű vivő?
Szinte minden családban van egy kis aranyhajú tündérke, aki alkalmas arra, hogy habosbabos rózsaszínű ruhában szirmokat szórjon a menyasszony elé, mert hát az annyira cuki... és valóban. Ha ez úgy sikerül, ahogy elképzeljük. Így történt az meg, hogy egy kislány Barbie Babával a szájában vonult… 😊
💕💕💕
Én azt mondom, hogy úgy körülbelül 6 éves kor alatt ez abszolút mértékben a tündérke éppen aktuális érzelmi állapotán fog múlni. Előfordulhat, hogy a sor közepén le fog ülni, és elkezd kirakóst játszani a virágokkal, vagy éppen meglátva az ünnepi ruhába öltözött vendégsereget sírva rohan el… de az is lehet, hogy minden egyes virágszirom után meghajol, várva a tapsot, amiért ő most aztán igazán ügyesen csinálja, amit kell. Ugyanez a helyzet kis gyűrűvivő herceggel is, aki teszem azt inkább foglalkozna már a rántott husival, mert igazából nagyon éhes, és mérgében jó messzire hajítja a párnát, amire jó esetben erősen voltak rögzítve a gyűrűk… 😊 Az szerintem nem jó, ha mindenáron ráerőltetik egy kisgyerekre azt, amihez nincs kedve. Én azt tanácsolom, hogyha a kicsi még megbízhatatlan ebből a szempontból, de mégis mindenképp szeretné a pár, hogy elöl vonuljon, akkor legyen mellette egy nagyobbacska gyermek is segítőnek.
A koszorúslányok a menyasszonyhoz tartoznak, az ő zenéjére vonulnak be, korban növekvő sorrendben. A koszorúslányok vonulhatnak a menyasszony után is, kiváltképp akkor, ha hosszú a fátyol. 😊 Jó tanács, hogy ne sűrűn egymás után történjen az indulás, már csak azért is, hogy a fotósnak legyen lehetősége „belógás” nélkül megörökíteni ezeket a fontos pillanatokat. 😊
Láthatjátok, hogy a bevonulásnak ezer és ezer variációja létezik, talán felsorolni sem lehet az összeset, viszont az mindenképp fontos, hogy legyen ez előre átgondolva, és minden szereplővel megbeszélve, a fotóstól kezdve a DJ-n és a szertartásvezetőn keresztül az utolsó koszorús lányig, hogy az egész szervezetten menjen, és tényleg át tudjátok majd élni ezeket a fontos pillanatokat.
Szeretettel: Schmitthoffer Tünde